niedziela, 14 listopada 2010

Can You believe it ? - czyli wielki wyczyn Paula Millsapa !

Paul Millsap, zasadniczo mało znany zawodnik Utah Jazz, zazwyczaj pełniący role drugoplanowe. Jednak 9 listopada br. pokazał jak cennym zawodnikiem potrafi być. Kreowany przez Derona Williamsa ustanowił swój indywidualny rekord punktowy (46 oczek), a co ważniejsze pozbawił Wielką Trójkę z Miami szans na odniesienie zwycięstwa na swoim terenie i to w momencie gdy ci byli już gotowi udać się do szatni na zasłużoną herbatkę.32 przed końcem czwartej kwarty, gdy wynik był zdecydowanie na korzyść gospodarzy (98-90) - wszystko się zaczęło. Trafił każdy z trzech rzutów dystansowych, niwelując przewagę do 1 oczka. Następnie Dwyane Wade spudłował jednego osobistego. Na zegarze pozostały już tylko niewiele ponad 3 sekundy. Decydujący rzut miał należeć do C.J. Milesa, niestety (przynajmniej dla niego) piłka odbija się jedynie od obręczy trafiając w ręce.... oczywiście Millsapa !! Ten już wiedział co z nią zrobić, w ułamku sekundy wysyłając ją ponownie do kosza - tym razem skutecznie, przedłużając dodatkowo spotkanie o kolejne 5 minut  Dogrywka okazał się już tylko formalnością. Utah wygrali 116-114.